Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Baza rodzin "wyczyszczona", ale wolontariusze wprowadzają kolejne. Finał Szlachetnej Paczki 12 i 13 grudnia!

Zdjęcie aktualności Baza rodzin fot. archiwum Szlachetnej Paczki

 

W zaledwie kilka dni baza rodzin Szlachetnej Paczki w płońskim rejonie został „wyczyszczona”. Oznacza to, że ponad 30 potrzebujących rodzin znalazło już swoich darczyńców i w połowie grudnia trafią do nich niezbędne do codziennego funkcjonowania przedmioty. Każdego roku są to podstawowe sprzęty AGD, opał, żywność czy artykuły szkolne.

 

Okazuje się jednak, że wolontariusze wciąż otrzymują zgłoszenia nowych rodzin wymagających pomocy. To dobra wiadomość nie tylko dla potrzebujących, ale także dla darczyńców, którzy nie zdążyli wybrać rodziny na czas.

 

- Na tę chwilę każda z opublikowanych rodzin ma już swojego darczyńcę, jednak to nie oznacza końca naszej pracy. Czeka nas jeszcze sprawdzanie nowych opisów i myślę, że powiększymy naszą bazę o kolejne kilka rodzin. Trzeba wtedy śledzić stronę szlachetnapaczka.pl, przejść do zakładki „wybierz rodzinę”, znaleźć nasz rejon, zapoznać się z historią rodziny, której chcemy pomóc, upewnić się, że uda nam się spełnić 3 podstawowej potrzeby i jeżeli jesteśmy zdecydowani wybieramy rodzinę. Następnie skontaktuje się z nami wolontariusz, który pomoże skompletować paczkę - informuje Gabriela Brzezińska, lider płońskiego rejonu tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki.

 

Finał akcji zaplanowano na 12 i 13 grudnia. Wtedy darczyńcy dostarczą skompletowane paczki do magazynu zlokalizowanego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Płońsku, a wolontariusze przekażą je rodzinom.

 

- Jesteśmy w trakcie pomagania ponad 30 rodzinom, ale może do nas dołączyć nawet około 5 nowych. Wszystko jednak zmienia się z dnia na dzień i rodzin cały czas przybywa. Finał przebiegać będzie bardzo podobnie do lat ubiegłych. Spotykamy się z darczyńcami w magazynie na przekazanie paczek i wolontariusz jedzie do rodziny ją wręczyć. Z powodu pandemii mamy trochę inne zasady i inny rygor, więc czeka nas dosyć duże wyzwanie, ale postaramy się zachować atmosferę. Co roku finał Szlachetnej Paczki był bardzo spektakularny - podkreśla Gabriela Brzezińska.

 

Szczegóły odnośnie do tegorocznej edycji akcji znaleźć można w mediach społecznościowych oraz na stronie szlachetnapaczka.pl.