Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Będą mieć Miejsce Integracji Społecznej, czyli przestrzeń do kreatywnych działań. Wielkie piknik i uroczyste otwarcie

Zdjęcie aktualności Będą mieć Miejsce Integracji Społecznej, czyli przestrzeń do kreatywnych działań. Wielkie piknik i uroczyste otwarcie

 

Mieszkańcy Cieksyna skupieni wokół Stowarzyszenia Skafander, Koła Gospodyń Wiejskich, klubu sportowego Wkra Cieksyn, Stowarzyszenia Dolina Wkry i OSP Cieksyn od lat organizują rozmaite ciekawe akcje. Kreatywni cieksynianie wspólnie dbają o rozwój i promocję swojej wsi, a także okolicznych miejscowości i całej gminy. Najnowszym osiągnięciem jest sfinansowane z funduszu sołeckiego i przez Urząd Miejski w Nasielsku Miejsca Integracji Społecznej. W urokliwym miejscu nad stawem, a także w bezpośrednim sąsiedztwie boiska KS „Wkra Cieksyn”, powstała scena plenerowa, altana i ławeczki. Miejsce to ma służyć integracji mieszkańców oraz wszystkim, którzy potrzebują przestrzeni dla ciekawych działań. Projekt MIS opracowało Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Skafander.


Wielkie otwarcie już 3 lipca. Na scenie MIS zaprezentują się zespoły muzyczne Wiejska Spec Kapela, Grupa Pasera, Olga Prusik Band. Najmłodszych rozbawi Teatr Pinezka z Gdańska, emocji sportowych dostarczy mecz piłkarski klubu Wkra Cieksyn (oldboye kontra młodziaki). Wybrana zostanie także MISS Cieksyna (czekać będą zabawne zadania). Odbędą się konkursy i atrakcje dla dzieci, mini-jarmark z produktami regionalnymi, sąsiedzka wymiana książek zorganizowana przez Stowarzyszenie Dolina Wkry, a także twórcze warsztaty Skafandra i smakołyki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Wiejskie Sprawy Kobiet. Palce lizać! Niespodziankę szykuje też sołtys, miejscowy radny oraz strażacy z OSP Cieksyn.


Podczas pikniku będzie można zaprezentować się na scenie: zaśpiewać, zatańczyć, zaskoczyć publiczność piękną interpretacją wiersza, pochwalić się wyjątkową umiejętnością (jak w programie „Mam talent”).
Występy nie powinny trwać dłużej niż 7 minut, nie mogą zawierać treści wulgarnych i obraźliwych. Zainteresowani mogą przesyłać krótkie (do 3 minut) filmy na adres skafander1313@wp.pl do 24 czerwca, pozwoli to na zweryfikowanie treści planowanych występów. Osoby niepełnoletnie powinny załączyć zdjęcia/skan pisemnej zgody rodziców.
Na ten sam adres można wysyłać zdjęcia rękodzieła i produktów spożywczych, które chcieliby Państwo wystawić na pikniku. Ma on lokalną i proekologiczną formułę.

Piknik dofinansowano w ramach zadania publicznego Gminy Nasielsk. Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Organizatorzy zapraszają na wydarzenie.