Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Będzie bar mleczny i miejsce dla NGO-sów. Zabytkowy budynek na rogu ul. Fabrycznej i Sienkiewicza zostanie kapitalnie wyremontowany

Zdjęcie aktualności Będzie bar mleczny i miejsce dla NGO-sów. Zabytkowy budynek na rogu ul. Fabrycznej i Sienkiewicza zostanie kapitalnie wyremontowany

 

Do końca przyszłego roku zostanie wyremontowany zabytkowy budynek przy ul. Fabrycznej w Ciechanowie. Na kompleksowe prace renowacyjne środki przeznaczy też samorząd Mazowsza. Powstanie tam przestrzeń dla organizacji pozarządowych i bar mleczny z tanią żywnościa. Remont niszczejącego i opuszczonego obiektu obejmie przebudowę elewacji, całej konstrukcji, dachu i instalacji. O inwestycji mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.Wymienione zostaną też okna i drzwi. Zamontowana będzie także winda. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jak zaznacza prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński, dofinansowanie przyznane przez samorząd Mazowsza daje realną możliwość odciążenia własnego budżetu i zrealizowania kolejnej miejskiej inwestycji.

– Ta współpraca pomiędzy samorządami daje wymierne, korzystne dla mieszkańców efekty. Konsekwentnie prowadzimy zadania z zakresu rewitalizacji i nadawania nowych funkcji miejskim zabytkom, które przez lata niszczały i były niewykorzystane. Ta inwestycja nie tylko tchnie życie w zaniedbany budynek, ale stworzy też nowe miejsca pracy.Samorząd Mazowsza dołoży do inwestycji 1 mln 800 tys. zł. Została także już podpisana umowa z wykonawcą.
Gastronomia na parterze będzie wyposażona w kuchnię z chłodniami, zaplecze sanitarne i magazyn Klatka schodowa zostanie wydzielona za pomocą ścian działowych i szklanej witryny. Na piętrze przewidziano biura. Znajdzie się tam obszerne pomieszczenie do pracy (tzw. open space) z wygrodzonym miejscem na spotkania, pomieszczenia techniczne i socjalne oraz węzeł sanitarny. Na poddaszu umieszczone będą centrale wentylacyjne i nadszybie windy.