Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Będzie bardziej bezpiecznie na przejściach dla pieszych

Zdjęcie aktualności Będzie bardziej bezpiecznie na przejściach dla pieszych Źródło: facebook.com/ Mariusz Godlewski - Burmistrz Miasta Raciąża"

 

Trwają prace związane z realizacją projektu „Razem bezpieczniej”. W tym celu malowane są pasy na przejściach dla pieszych i montowane są systemy odblaskowe.

 

Prace obejmują namalowanie wyraźnych przejść dla pieszych, które będą wyposażone w światła odblaskowe i w aktywne elementy, które będą się zapalały w momencie, kiedy pieszy zbliży się do wejścia.

- Przejścia są malowane w centrum miasta wokół tzw. małego parku. Zobaczymy jak to się sprawdzi jeżeli będzie to dobre rozwiązanie to będziemy się starali pozyskać pieniądze na następne przejścia – informuje Mariusz Godlewski, burmistrz Miasta Raciąża.

W ramach tego zadania prowadzona była również akcja edukacyjna, rozdawane były kamizelki odblaskowe dla seniorów, więc to przedsięwzięcia posiada również akcent edukacyjny. Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie Miasta Raciąża.