Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Będzie transport dla niepełnosprawnych seniorów do punktu szczepień!

Zdjęcie aktualności Będzie transport dla niepełnosprawnych seniorów do punktu szczepień! Ośrodek zdrowia przy ul. Mławskiej w Raciążu. |

Od 15 stycznia 2021 roku ruszają zapisy na szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, a od 22 stycznia na szczepienia będą mogły zarejestrować się również osoby, które ukończyły 70 lat.

W powiecie płońskim wyznaczono 13 punktów szczepień. Jeden z takich punktów będzie znajdował się w Raciążu w ośrodku zdrowia przy ul. Mławskiej. Samorząd zostanie włączony w dowóz osób niepełnosprawnych i mających trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień. W procesie tym będzie pomagał Urząd Miejski oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Raciążu. Został również powołany specjalny koordynator.

- Jest również powołany koordynator miejski dla osób, które potrzebują takiego transportu. Te osoby powinny się zgłaszać pod telefonem znanym wszystkim sekretariatu Urzędu Miejskiego. My będziemy jeszcze dodatkowo w ramach ulotek i na stronach ten numer podawali. I tam trzeba będzie zasygnalizować, kiedy jest się zapisanym na szczepienie, jakiego dnia, powiedzieć, że posiada się grupę inwalidzką, problem z samodzielnym dotarciem,  i wówczas my jako miasto takiej osobie niepełnosprawnej będziemy gwarantowali transport na szczepienie - przekazuje Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

Jednocześnie urząd przekazuje, że nie rejestruje na szczepienia, a jedynie na przewóz osób do punktu szczepień. Na szczepienia można będzie się zapisywać korzystając z możliwości jakie zostały przewidziane, czyli bezpośrednio u lekarza rodzinnego, za pomocą infolinii lub przez internetowe Konto Pacjenta. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.