Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Będzie wniosek o odwołanie burmistrza z rady społecznej szpitala

Zdjęcie aktualności Będzie wniosek o odwołanie burmistrza z rady społecznej szpitala

 

Najprawdopodobniej na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Płońsku grupa radnych Prawa i Sprawiedliwości, złoży wniosek o odwołanie burmistrza Andrzeja Pietrasika z członkostwa w radzie społecznej szpitala. Wszystko związane jest z oświadczeniem burmistrza, który przyznał, że już został zaszczepiony przeciw Covid-19.

- Jest to sytuacja naganna społecznie. Gdybyśmy nie wszczynali działań przeciwko takim zachowaniom, tego typu sytuacji byłoby dużo więcej. Znamienne, że większość zaszczepionych to przedstawiciele przeciwników rządu. Być może to przyzwyczajenia z czasów PRL-u, gdy byli równi i równiejsi – mówiła radna Ewa Sokólska.

Jeszcze w mocniejszych słowach na konferencji wypowiadał się radny Marcin Kośmider.

- Te osoby, które się zaszczepiły poza kolejnością a mam tu na myśli: urzędników, samorządowców czy burmistrzów i wójtów powinni zniknąć z przestrzeni publicznej. Oni zawiedli zaufanie społeczne. To jest poza etyką i moralnością. My to będziemy wypalać gorącym żelazem, by taka sytuacja więcej się nie powtórzyła – komentował Marcin Kośmider.

Radny dodał też, że wraz z kolegami z klubu złożyli wniosek do NFZ o przeprowadzenie kontroli w całym powiecie płońskim, dotyczącej Grupy Zdrowie, by sprawdzić czy nie było innych osób, które zostały zaszczepione poza kolejnością.