Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ciechanów zaprasza na urodziny Marii Konopnickiej. Pisarka związana jest z ziemią ciechanowską

Zdjęcie aktualności Ciechanów zaprasza na urodziny Marii Konopnickiej. Pisarka związana jest z ziemią ciechanowską Pomnik pisarki w Parku Miejskim im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie |

 

W maju tego roku przypadają 180. urodziny związanej z Ciechanowem pisarki. 27 maja odbędzie się wspólne świętowanie urodzin słynnej polskiej poetki i nowelistki okresu pozytywizmu. W parku nad Łydynią wystawiona zostanie sztuka „Maria Konopnicka – czarodziejka osobliwa” autorstwa Teresy Kaczorowskiej, prezes Związku Literatów na Mazowszu.

Na scenie w parku wystąpią aktorzy – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Ciechanowie, którzy wcielą się w historyczne postacie. Miłośnicy rapu mogą przygotować się do wzięcia udziału w konkursie wokalnym „Zarapuj Konopnicką”. Będzie to możliwość autorskiej ekspresji muzycznej do tekstów autorki. Regulamin i szczegóły dotyczące konkursu będą dostępne na www.coekstudio.pl. Dla laureatów przewidziano nagrody.

Plenerowe urodziny uatrakcyjnią zajęcia o ekologii. W okolicach, gdzie znajdują się domki dla owadów obecny będzie pszczelarz, który opowie o zwyczajach pożytecznych owadów i opiece nad nimi. Dzieci i młodzież będą miały możliwość wspólnego sadzenia roślin ozdobnych w parku. Nie zabraknie też konkurencji sportowych i zabaw ruchowych. Dzieci i młodzież wezmą udział w grze terenowej na obszarze parku. Do tegorocznych obchodów rocznicy urodzin pisarki dołączy się również Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, które we wrześniu 2022 r. zorganizuje konferencję naukową dotyczącą pisarki i jej związków z Ciechanowem.