Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Cztery jednostki OSP dołączą w najbliższych latach do KSRG

Zdjęcie aktualności Cztery jednostki OSP dołączą w najbliższych latach do KSRG Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

Ten jak i najbliższe dwa lata, będą wyjątkowe w historii czterech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie płońskim. Nowi druhowie i jednostki, do których należą, dołączą bowiem do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

- Z powiatu płońskiego do KSRG na podstawie planu 5-letniego, który zapoczątkowany został od stycznia tego roku, zaplanowaliśmy do włączenia cztery nowe jednostki. W najbliższym roku dołączą dwie: OSP Dziektarzewo z terenu gminy Baboszewo i OSP Kownaty z terenu gm. Płońsk. Rok później w strażackiej elicie, znajdzie się jednostka OPS Królewo z gm. Joniec a w 2023 r. OSP Stare Radzikowo z gm. Czerwińsk – powiedział Radiu Płońsk st. bryg. Dariusz Brzeziński, komendant KPSP w Płońsku.

Pod uwagę w wyborze jednostek, brane były m. in. lokalizacja oraz sprzęt a także nowe samochody, które w ostatnim czasie pojawiły się w strażackich remizach, wyżej wymienionych ochotniczych straży. Przypomnijmy jeszcze, że od 1 stycznia, 17 jednostką w powiecie płońskim zrzeszoną w KSRG została OSP Siedlin.