Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Debata o ratowaniu świata i warsztaty w duchu 'Zero Waste' w ramach projektu #Społeczności nie marnują

Zdjęcie aktualności Debata o ratowaniu świata i warsztaty w duchu 'Zero Waste' w ramach projektu #Społeczności nie marnują

 

Na debatę o ratowaniu świata i warsztaty, których celem jest promocja idei "Zero waste" zaprasza w sobotę [4 czerwca] Park Nauki Torus i Bank Żywności w Ciechanowie. Będzie to element wiekszego projektu „#Społeczności nie marnują", organizowanego we współpracy z miejscowym ratuszem. Chodzi o wypracownie proekologicznych praktyk miejskich.


 
mówiła prezes ciechanowskiego Banku Żywności, Dorota Jezierska. W sobotę [4 czerwca] uczestnicy dowiedzą się, jak zmienić nieużywaną bawełnianą podkoszulkę w dywanik oraz jak z metalowej puszki zrobić przybornik szkolny czy podręczne pudełko. Koncepcja „Zero waste” (co w dosłownym tłumaczeniu oznacza zero odpadów, zero marnotrawstwa) opiera się na dążeniu do stworzenia gospodarki, gdzie zapobiega się tworzeniu odpadów. Na pozór niepotrzebne przedmioty lub żywność nie są wyrzucane, ale traktuje się je jako ponowne zasoby i wykorzystywane w niestandardowy sposób. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Po zajęciach dla dzieci o godzinie 17.00 odbędzie się „Debata o ratowaniu świata". Mogą wziąć w niej udział nie tylko osoby zaniepokojone zmianami klimatycznymi, ale też wszyscy ci, którzy chcą nauczyć się, jak żyć bardziej ekologicznie i ekonomicznie.