Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Droga w Milewie zostanie zmodernizowana

Zdjęcie aktualności Droga w Milewie zostanie zmodernizowana Gmina Sochcin

Kolejna droga na terenie sochocińskiej gminy zyska nawierzchnię asfaltową. W środę, 16 września, wójt gminy Sochocin Jerzy Ryziński podpisał umowę na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Milewo.

-  Podpisałem umowę z wykonawcą na realizację odcinka drogi w miejscowości Milewo, gdzie też ludzie czekali ponad 40 lat na tą inwestycję.  Droga była w bardzo złym stanie technicznym, wyboje, dziury, zalewiska, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Ponad kilometr drogi będzie wykonane w technologii asfaltu, nałożone zostaną dwie warstwy asfaltu, podkładowa i zewnętrzna, będą rowy przydrożne, czyli odwodnienie poboczy i zjazdów. Sądzę, że droga powinna przez wiele lat funkcjonować i po prostu cieszyć nasze społeczeństwo, żeby można było po dobrych nawierzchniach jeździć - podkreśla Jerzy Ryziński, wójt Gminy Sochocin.

Wykonaniem prac zajmie się Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z siedzibą w Mińsku Mazowieckim.  Mieszkańcy Milewa i okolic będą mogli korzystać ze zmodernizowanej drogi już pod koniec października 2020 roku. Przedsięwzięcie w całości zostanie zrealizowane dzięki wsparciu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.