Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Drugi autobus komunikacji publicznej zakupiony. Na ulice wyjedzie w drugiej połowie 2021 roku

Zdjęcie aktualności Drugi autobus komunikacji publicznej zakupiony. Na ulice wyjedzie w drugiej połowie 2021 roku

 

W połowie września płoński ratusz podpisał umowę na zakup pierwszego autobusu o napędzie elektrycznym, dzisiaj sfinalizował nabycie drugiego pojazdu, choć tym razem z silnikiem spalinowym.

 

Efekty inwestycji poznamy dopiero w drugiej połowie przyszłego roku, kiedy to autobusy wyjadą na ulice Płońska tworząc pierwszą komunikację publiczną z prawdziwego zdarzenia.

 

- Zobaczymy czy mieszkańcy Płońska polubią komunikację publiczną. Jeżeli polubią, to będziemy ją rozwijać. Już teraz rozglądamy się za środkami finansowymi, a takowe będą, również z Unii Europejskiej, na zakup autobusów elektrycznych. Jeżeli będzie taka potrzeba, to będziemy gotowi do tego, żeby je zakupić i zwiększyć flotę autobusów miejskiej komunikacji publicznej - przyznaje burmistrz Andrzej Pietrasik.

 

Wprawdzie nowy autobus napędzany będzie silnikiem spalinowym, to jednak spełnia wszystkie normy jakości – zapewnia Iwona Kowalczyk, dyrektor sprzedaży Busimport.

 

- Autobus doskonale sprawdzi się w mniejszym mieście jakim jest Płońsk. Na przełomie ostatnich dwóch lat dostarczyliśmy kilkadziesiąt takich pojazdów z pozytywnym opinią. W tym roku dostarczyliśmy np. 18 sztuk do Łodzi, w zeszłym miesiącu do Kalisza i cieszymy się, że kolejnym miastem będzie Płońsk. To jest nowoczesny autobus z silnikiem Euro 6D spełniający wszystkie wymogi. Zmieści się w nim łącznie 60 pasażerów, 21 miejsc siedzących i 39 stojących – wyjaśnia Iwona Kowalczyk.

 

Dopełnieniem zakupu autobusów będzie doposażenie miasta w inteligentny system obsługi pasażerów. Będzie to system elektroniczny oparty na komunikacji pomiędzy zajezdnią, przystankami i autobusami.

 

- Pasażerowie będą mieli bezpośrednią informację o godzinie odjazdu autobusu z przystanku, jak również, za pomocą aplikacji, na telefonach komórkowych będą mogli pozyskać informację o dacie i godzinie odjazdu konkretnego autobusu z konkretnego przystanku położonego na terenie miasta - wyjaśnia Andrzej Bogucki, sekretarz miasta.

 

Na terenie Płońska powstanie 15 nowych przystanków z tablicami elektronicznymi. Na początku funkcjonowania komunikacji publicznej uruchomione zostaną dwie trasy, których przebieg, w zależności od zapotrzebowania mieszkańców, może jeszcze ulec zmianie.