Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dwoje nietrzeźwych kierowców spowodowało kolizje drogowe

Zdjęcie aktualności Dwoje nietrzeźwych kierowców spowodowało kolizje drogowe

 

Policjanci z nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących, którzy doprowadzili do zdarzeń drogowych. Pierwsze z nich miało miejsce na ulicy Warszawskiej w Czosnowie, gdzie doszło do kolizji drogowej, drugie w Zakroczymiu. 

 

Kierująca renault 70-latka z gminy Czosnów, podczas manewru cofania najechała na zaparkowanego peugeota. Policjanci wyczuli od niej woń alkoholu, po badaniu trzeźwości okazało się, że kobieta ma w wydychanym powietrzu 0,64 promila alkoholu. Grozi jej do 2 lat więzienia i grzywna.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło w Zakroczymiu na skrzyżowaniu ul. Koźmińskiego z ul. Płońską. Kierujący corsą mężczyzna uderzył w jadący pojazd bmw i oddalił się. Wkrótce mundurowi zatrzymali kierowcę opla, który po całym zdarzeniu odjechał w kierunku Emolinka.

- Okazało się, że siedzący za kierwnicą 58-latek z Zakroczymia w wyniku nieprawidłowego manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą nr 62 pojazdowi marki bmw, którym kierował 26-latek z miejscowości Pomocnia, i tym samym doprowadził do kolizji drogowej, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ruchu drogowego mieli podejrzenie, że kierowca opla może być pijany. Po przeprowadzonym na miejscu badaniu ich podejrzenie tylko się potwierdziło. 58-letni mieszkaniec Zakroczymia w wydychanym powietrzu miał aż 2,58 promila alkoholu  - informuje st. asp. Joanna Wielocha, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 58-latkowi za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.