Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dyspozytornia w Płocku zostaje... na trzy miesiące

Zdjęcie aktualności Dyspozytornia w Płocku zostaje... na trzy miesiące

 

Zgodnie z planami od 1 stycznia 2021 roku Mazowsze miało zostać podzielone nie na 5 jak dotychczas, a tylko na 3 rejony operacyjne pogotowia ratunkowego. Wojewoda mazowiecki planował likwidację rejonów obsługiwanych obecnie przez stację pogotowia w Płocku i ostrołęcki Meditrans.


Oznaczałoby to, że cały region północnego Mazowsza obsługiwany byłby przez dyspozytornie zlokalizowane w Warszawie, Radomiu lub Siedlcach.

Przyznaje Krzysztof Strzałkowski, przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej w sejmiku województwa mazowieckiego. Jak wynika z przesłanego przez służby wojewody pisma, NFZ zamierza aneksować dotychczasowe umowy z pogotowiem dotyczące pracy dyspozytorni na dotychczasowych zasadach, choć tylko na 3 miesiące.

Wyjaśnia Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego. Proces zmniejszania liczby dyspozytorni na Mazowszu rozpoczął się w 2011 roku, kiedy z 43 rejonów operacyjnych pozostało 29. W kolejnych latach było to sukcesywnie kontynuowane. Trzy lata temu zmniejszono liczbę dyspozytorni do 5.

Zapewnia Ewa Filipowicz. Zgodnie z przedstawionymi przez wojewodę mazowieckiego założeniami reorganizacji od 1 stycznia zlikwidowany ma zostać rejon ostrołęcki oraz płocki, w skład którego wchodzi miasto Płock oraz powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, sierpecki, sochaczewski, żuromiński i nowodworski.