Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dzieci z TPD po 40 latach doczekały się nowej świetlicy. To prezent od mieszkańców

Zdjęcie aktualności  Dzieci z TPD po 40 latach doczekały się nowej świetlicy. To prezent od mieszkańców Świetlica jest doposażana w meble i elementy dekoracyjne |

 

Podopieczni ciechanowskiego oddziału TPD po prawie czterdziestu latach doczekali się kapitalnego remontu świetlicy. To prezent od mieszkańców Ciechanowa, którzy projekt ten wybrali do realizacji w ostatniej edycji budżetu obywatleskiego. Dzięki inwestycji stworzono przyjazne i bezpieczne warunki, które mają sprzyjać twórczej zabawie i edukacji. Obiekt nadal jest doposażany w meble i elementy dekoracyjne. Oficjalne otwarcie już w poniedziałek [13 grudnia]. Dzieci i ich rodziny pierwszy raz zobaczą swoją świetlicę w nowym wydaniu. Mówi pomysłodawczyni projektu, lokalna społeczniczka Alicja Gąsiorowska.Wyremontowano także łazienkę. W kolejnej edycji budżetu obywatelskiego także pojawi się projekt "TPD Bajeczny", tym razem społecznicy chcą wyremontować gabinet rehabilitacyjny i terapeutyczny.
Projekt „TPD Bajeczny – Etap I – świetlica Towarzystwa Przyjaciół Dzieci” otrzymał w tegorocznym głosowaniu mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego największą liczbę głosów spośród wszystkich wybranych do realizacji zadań. Pomysł wykonania remontu świetlicy, z której korzystają dzieci poparło blisko 1000 mieszkańców.Do inicjatywy mieszkańców przyłączyli się też szachiści, którzy we wrześniu tego roku podczas Charytatywnego Turnieju Szachowego na wyposażenie świetlicy zebrali dodatkowo ponad 6 tys. zł.