Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Gospodarze z powiatu płońskiego mówią wprost: Nie szczepiliśmy się

Zdjęcie aktualności Gospodarze z powiatu płońskiego mówią wprost: Nie szczepiliśmy się

 

Nie opadły jeszcze emocje związane z wczorajszym oświadczeniem burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika, który przyznał, że zaszczepił się przeciw Covid-19 w momencie, gdy szczepienia przewidziane były dla tzw. „grupy 0” czyli lekarzy, pielęgniarek i personelu szpitala.

(…) Zostałem powiadomiony przez przedstawiciela „Grupy Zdrowie”, której jestem pacjentem, o tym, że mogę zaszczepić się przeciw COVID-19, ponieważ w dyspozycji „Grupy Zdrowie” pozostała niewykorzystana część szczepionek i istniało ryzyko ich zmarnowania się. Zostałem poproszony o podjęcie szybkiej decyzji i natychmiastowe stawienie się w puncie szczepień. Propozycję przyjąłem w dobrej wierze (…) - czytamy we fragmencie informacji zamieszczonej przez burmistrza w mediach społecznościowych.

Od razu zaczęły się pytania czy szefowie innych gmin, również otrzymali propozycje zaszczepienia. Jak było w przypadku innych gospodarzy? Zapytaliśmy kilku z nich czy zostali zaszczepieni lub mieli taką propozycję oraz co myślą o decyzji burmistrza Andrzeja Pietrasika. Oto co nam powiedzieli.

 powiedział Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski.

 

 ocenił Bogdan Pietruszewski, wójt gminy Baboszewo.

 

 uważa Adam Sobiecki, wójt gminy Dzierzążnia.

 

 przyznaje Jerzy Ryziński, burmistrz Miasta i Gminy Sochocin.

Już wczoraj na nasze pytanie odpowiedział Aleksander Jarosławski, który przyznał, że otrzymał propozycję zaszczepienia, ale odmówił.