Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Historia zrodziła się na oczach uczniów

Zdjęcie aktualności Historia zrodziła się na oczach uczniów Fot. Zbiory szkoły

 

Dzień Edukacji Narodowej zapisze się w historii Szkoły Podstawowej w Nowych Kucicach, jako ten najważniejszy. Uczniowie aktualnie uczęszczający do tej szkoły za kilka lat będą mogli pochwalić się, że uczestniczyli zapewne w najważniejszym wydarzeniu w jej historii. Właśnie wczoraj podczas specjalnie przygotowanej uroczystości dokonano oficjalnego nadania szkole imienia Wandy Chotomskiej, które nosi od 1 września. Na ręce dyrektor tej placówki oświatowej został przekazany dokument potwierdzający nowego patrona.

- Trudno sobie wyobrazić bardziej uroczysty dzień dla szkoły. Nasza placówka czekała na taką chwilę aż 60 lat, ponieważ w tym roku obchodzimy 60 rocznicę powstania. Na drzewcu sztandaru umocowaliśmy symboliczne gwoździe. Nie zabrakło też ślubowania naszych uczniów i ciekawego występu artystycznego - powiedziała Joanna Opolska – Lisińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowych Kucicach.

Gościem honorowym podczas wydarzenia była córka patronki szkoły, Ewa Chotomska. Wanda Chotomska była pisarką i autorką opowiadań dla dzieci i młodzieży.