Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Koduj z GIGANTAMI: "Szyfry i zagadki" w Płońsku 26 i 27 lutego

Zdjęcie aktualności Koduj z GIGANTAMI:

 

Wystartowała rejestracja na 10 edycję ogólnopolskich warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w 90 miastach oraz online, wydarzenie dostępne jest z każdego miejsca w Polsce, a udział całkowicie darmowy. Akcja odbędzie się w terminie od 5 do 27 lutego 2022r. W Płońsku warsztaty odbędą się 26 i 27 lutego 2022r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: NASK, ORE oraz włodarze miast, w których odbędą się zajęcia. W Płońsku Patronat Honorowy objęli Starostwo Powiatowe w Płońsku i Burmistrz Miasta Płońsk, zaś Patronat Medialny należy do Radia Płońsk.

 

„Koduj z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach oraz online w całej Polsce.

 

Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a co najważniejsze - mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. Warsztaty „Koduj z Gigantami” jest właśnie okazją ku temu, aby zdoby

te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w nauce programowania. Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie www.kodujzgigantami.pl.

 

 

Jak programować? Jak tworzyć kody? W jaki sposób zaprogramować maszynę szyfrującą? To tylko kilka z tematów przygotowanych dla uczestników, którzy będą poznawać środowiska oraz uczyć się programowania, łamiąc wraz z trenerami szyfry i rozwiązując zagadki.

 

Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:

  • Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;

  • Minecraft Education Edition - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania;

  • App Inventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;

  • C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania;

  • Python - język programowania, który jest używany przez profesjonalnych programistów.

 

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. Akcji towarzyszy również specjalny rankingowy konkurs dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej organizowane wraz z firmą Microsoft.

 

Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

 

 

Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera dzieci i młodzież w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

 

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” - miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania nowych technologii. Giganci Programowania od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.

 

ZAPISY:

Rejestracja na wydarzenie przez stronę: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/zapisz-sie - bezpłatne warsztaty koduj z gigantami. W zakładce należy wybrać miasto Płońsk

 

Lokalizacja:

Warsztaty stacjonarne odbędą się w Płońsku ul. Grunwaldzka 31 („Olimp”), piętro 1