Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nauczanie hybrydowe od dziś w szkołach ponadpodstawowych

Zdjęcie aktualności Nauczanie hybrydowe od dziś w szkołach ponadpodstawowych Zespół Szkół w Raciążu

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się w placówkach objętych strefą żółtą od 19 października rozpoczęli naukę w systemie mieszanym, czyli hybrydowym. Oznacza to, że część uczniów danej szkoły będzie miała zajęcia stacjonarnie w szkole, a pozostali zdalnie.

W takiej formie będzie prowadzona nauka również w szkołach średnich powiatu płońskiego. Jak to wygląda w Zespole Szkół w Raciążu, zapytaliśmy dyrektor placówki Dorotę Rubinkowską.

- Od dzisiaj szkoła pracuje w systemie hybrydowym, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. W naszej placówce 33% uczniów przeszło na nauczanie zdalne, pozostali kontynuują naukę stacjonarnie. W liczbach wygląda to w ten sposób, że trzy klasy II Liceum Ogólnokształcącego, jedna klasa technikum i trzy klasy szkoły branżowej I stopnia są na nauczaniu zdalnym - informuje Dorota Rubinkowska, dyrektor ZS w Raciążu.

Dyrekcja szkoły podkreśla, że będzie przyglądać się sytuacji epidemiologicznej. Nauka hybrydowa prowadzona będzie w rotacji cotygodniowej. Po tygodniu te klasy, które były na nauczaniu zdalnym wrócą do nauki stacjonarnej w szkole, a na naukę zdalną przejdą kolejne klasy. 

Czy taki system się sprawdzi?