Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nauczyciele z ZS 1 i ZS 2 wśród najlepszych opiekunów stypendystów na Mazowszu

Zdjęcie aktualności Nauczyciele z ZS 1 i ZS 2 wśród najlepszych opiekunów stypendystów na Mazowszu

 

Nauczyciele z płońskich szkół zawodowych zostali docenieni za ich opiekę nad stypendystami marszałka, którą sprawowali w ubiegłym roku szkolnym. Wśród 36 laureatów znaleźli się Joanna Borawska i Andrzej Kraszewski z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica oraz Renata Honczar z Zespołu Szkół nr 2 im. L. Rutkowskiego.

 

- Nagroda motywuje nie tylko mnie, ale i uczniów do startu w technikum informatycznym. Pokazuje, że mamy wspaniałych, mądrych i inteligentnych uczniów, którzy chcą technologie informatyczne IT rozwijać w świecie globalnym - podkreślała w rozmowie z Radiem Płońsk Renata Honczar – To procentuje w przyszłości i powoduje, że podejście pragmatyczne nie tylko teoretycznie przygotowuje do życia w społeczeństwie, ale i praktycznie – dodaje nauczyciel płońskich „Rutek”.

 

Renata Honczar, podobnie jak Andrzej Kraszewski, odebrali nagrodę po raz drugi. Do tegorocznej edycji konkursu „Opiekun stypendysty” zaproszono nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych.

 

- Wszyscy nauczyciele pracują. Z mądrą i wspaniałą młodzieżą, która przede wszystkim chce pracować, pracuje się łatwiej. Oni tak naprawdę tworzą sobie klub rozwijania swoich talentów i umiejętności, a my jako nauczyciele wskazujemy im drogę i pomagamy przekroczyć próg, bo najważniejsza jest motywacja i serce. Najtrudniejszy jest pierwszy krok podjęcia decyzji, że czyni się coś więcej i wielu uczniów technikum informatycznego pasjonuje się tym i może swoje pasje dalej rozwijać - zaznacza Renata Honczar.

 

O tytuł najlepszego opiekuna rywalizowało w sumie 108 kandydatów z całego Mazowsza. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 36 laureatów. Każdy z wyróżnionych otrzymał nagrodę w wysokości 3 tys. zł.