Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowy punkt wsparcia dla Ukraińców w pośredniaku. Mogą zgłaszać się pracodawcy i osoby szukające pracy

Zdjęcie aktualności Nowy punkt wsparcia dla Ukraińców w pośredniaku. Mogą zgłaszać się pracodawcy i osoby szukające pracy

 

Powiatowy Urząd Pracy w Ciechanowie nie czeka na tzw. ukraińską specustawę, która ma przyspieszyć zatrudnienie uciekających przed wojną, tylko z własnej inicjatywy pracownicy pomagają zainteresowanym tę pracę znaleźć. Jak informuje nas Robert Morawski, dyrektor pośredniaka - są pierwsi chętni. I pracodawcy i Ukrainki chcące podjąć pracę.


 
Powiatowy Urząd Pracy w Ciechanowie przygotowuje także projekt, który pozwoli przeszkolić nawet 80 obywateli Ukrainy, głównie kobiet, tak aby szybciej odnalazły się w nowej rzeczywistości i na lokalnym rynku pracy. 
Obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Rząd przygotował przepisy, dzięki którym osoby uciekające przed wojną będą mogły legalnie i bezpiecznie przebywać w naszym kraju. Ustawa zalegalizuje na okres 18 miesięcy pobyt w Polsce wszystkich Ukraińców, którzy przekroczyli granice po 24 lutego. Oznacza to dla nich pełny dostęp do rynku pracy, a co za tym idzie do świadczeń rodzinnych, społecznych, zdrowotnych i systemu edukacji.