Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Oleista plama na Raciążnicy usunięta przez strażaków. Wciąż badane jest źródło jej pochodzenia.

Zdjęcie aktualności Oleista plama na Raciążnicy usunięta przez strażaków. Wciąż badane jest źródło jej pochodzenia.

 

Jak wczoraj informowaliśmy na rzece Raciążnicy pojawiła się oleista plama nieznanego pochodzenia. O sytuacji powiadomiliśmy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie, który przekazał informację do delegatury w Ciechanowie. Sprawą zajęło się miasto Raciąż.

Źródło wycieku pozostaje nieznane, oględzin dokonali pracownicy referatu ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Raciążu.

- Dokonaliśmy oględzin w zakładzie Agrol i na posesji sąsiadującej z nim, jednak nie mogliśmy stwierdzić, czy z tych dwóch posesji wypływa ten tzw. film ropopochodny. Straż zajęła się usunięciem plamy. Będziemy starali się ustalić skąd to wypłynęło. Ślady widoczne były na jezdni przy ul. Płockiej i na terenie placu zakładu Agrol. Informację z oględzin wysłaliśmy do WIOŚ - informuje Piotr Zaszewski, pracownik referatu ds. ochrony środowiska i gospodarki przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Raciążu.

Straż zajęła się usunięciem plamy. Ich działania już się zakończyły. 

- Usuwaniem plamy zajęła się Ochotnicza Straż Pożarna z Raciąża. Strażacy postawili duże bałdy ze słomą, żeby filtrować ten olej. Na obecną chwilę działania straży się zakończyły - informuje bryg. Janusz Majewski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Płońsku.

O pojawieniu się oleistej substancji na rzece powiadomiliśmy WIOŚ. Jak się dowiedzieliśmy próbek badań wody jednak nie będzie.

- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie jest w kontakcie z przedstawicielami miasta i będzie podejmował ewentualne działania w zależności od potrzeb. Pobór prób nie jest na razie planowany - informuje Milena Nowakowska, rzecznik prasowy WIOŚ w Warszawie.

Sprawie będziemy się przyglądać.