Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pani Helena wkroczyła w nowy wiek

Zdjęcie aktualności Pani Helena wkroczyła w nowy wiek Fot. Zbiory prywatne

 

Helena Wronka z miejscowości Kamienica w gminie Załuski w niedzielę 1 listopada wstąpiła do elitarnego grona stulatków powiatu płońskiego. Jak tłumaczą jej bliscy na co dzień jest pogodną osobą.

- Każdy dzień w przypadku Mamy jest inny. Oczywiście są dni nie najlepsze, gdy ma gorsze samopoczucie, ale pomimo upływu lat nadal zaraża nas entuzjazmem. Ogólnie jest bardzo pogodną osobą. Ma dobry apetyt i lubi dobrze zjeść a często ma ochotę na grzybki - powiedziała Radiu Płońsk Teresa Mikołajczyk, córka pani Heleny.

Stulatka z Kamienicy doczekała się 3 dzieci, czterech wnuczków i czterech prawnuczków. Pomimo problemów zdrowotnych z wieloma drobniejszymi sprawami radzi sobie sama. Jej mąż Waldemar umarł 22 lata temu. Z lat młodości często wspomina wypadek wskutek, którego straciła palce prawej dłoni.

- Każdą osobę z naszej rodziny bardzo kocha. W dniu święta zmarłych, gdy obchodziła równo sto lat była bardzo szczęśliwa. Przyjechała do niej cała rodzina, by złożyć życzenia. Widać było wzruszenie i uśmiech na twarzy - dodała córka jubilatki.

Cała redakcja Radia Płońsk składa najserdeczniejsze życzenia i 200 lat życia.