Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płockie Kościoły mówią stanowcze "NIE" aktom niszczenia świątyń

Zdjęcie aktualności Płockie Kościoły mówią stanowcze

 

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym co wydarzyło się w ostatnich dniach wokół nas, a mianowicie niszczeniem elewacji kościołów, często zabytkowych oraz zakłócaniem nabożeństw w różnych świątyniach” - piszą w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele kościołów żyjących w Płocku.

 

Pod opublikowanym wczoraj pismem podpisali się proboszczowie parafii ewangelickiej oraz prawosławnej, a także biskup naczelny Kościoła Mariawitów i biskup płocki Piotr Libera.

 

- Należy szanować prawo ludzi do wyrażania własnych poglądów. Nie zamierzamy w żaden sposób tego ograniczać. Nie można też zrzucać winy za czyny pojedynczych ekstremistów na wszystkich uczestników. Jednakże należy jasno podkreślić, że zdecydowanie nie wolno w imię jakichkolwiek idei niszczyć czyjegoś mienia, w tym także miejsc kultu jakiegokolwiek wyznania czy religii. Również zakłócanie nabożeństw modlitw wewnątrz kościelnych budynków jest niedopuszczalnym aktem – czytamy w oświadczeniu.

 

Przypomnijmy, że w nocy z 24 na 25 października na południowo-wschodnim narożniku transeptu płockiej katedry wykonano sprejem napis „Piekło kobiet” i symbol pioruna. Ostatecznie sprawcy przeprosiły za zniszczenie świątyni.