Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płońsk z tytułem Dobry Polski Samorząd

Zdjęcie aktualności Płońsk z tytułem Dobry Polski Samorząd

 

Po dwóch latach przerwy Płońsk znów najlepszy w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich miasto Płońsk wyprzedziło Bolesławiec i Czechowice-Dziedzice.

 

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

 

Największą liczbę punktów Płońsk otrzymał za wysokość pozyskanych środków zewnętrznych – mówi Filip Przedpełski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Płońsku.

 

- Najwięcej punktów Płońsk otrzymał za wysokość pozyskanych środków zewnętrznych, chodzi przede wszystkim o środki z Unii Europejskiej i środki krajowe - rządowe. To jest aż 15 tysięcy punktów na 40 tysięcy zdobytych przez nasze miasto. Co roku doceniane są przez ekspertów Związku Powiatów Polskich dokonania Płońska w dziedzinie ekologii, energii odnawialnej i również w tym roku w tych kategoriach nasze miasto punktowało.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: Dobry Polski Samorząd.