Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Podpisali umowę na termomodernizację

Zdjęcie aktualności Podpisali umowę na termomodernizację Gmina Płońsk

Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski podpisał umowę z wykonawcą na termomodernizację. Zadanie zostało dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu to ponad 2 mln złotych.

W poniedziałek, 30 listopada Gmina Płońsk podpisała umowę z wykonawcą na zadanie "Wymiana czynnika grzewczego w ramach lokalnych źródeł ciepła wraz z termomodernizacją budynków w gminie Płońsk" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Termomodernizacji zostanie poddany budynek Urzedu Gminy oraz budynek garażowy. Wartość inwestycji to blisko 2,4 mln złotych. Dofinansowanie wynosi blisko 1,4 mln złotych. Wykonawca został wyłoniony w drodze przetargu. Termomodernizację przeprowadzi Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Sanitarne Paweł Woliński z Ciechanowa.

Celem projektu jest poprawa środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie substancji szkodliwych powstałych w wyniku produkacji energii cieplnej na terenie gminy oraz redukacja emisji zanieczyszczeń powietrza oraz ograniczenie "niskiej emisji".

Termin realizacji projektu to 31 grudnia 2021 roku.