Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Połączenie Gdynia-Sierpc-Katowice wznowione od 12 grudnia!

Zdjęcie aktualności Połączenie Gdynia-Sierpc-Katowice wznowione od 12 grudnia! fot. PKP

Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców Sierpca i powiatu sierpeckiego. Już w najbliższą niedzielę 12 grudnia na sierpeckie tory wjedzie pociąg „Fliask”.

Po dwudziestu pięciu latach udało się przywrócić połączenie Gdynia-Sierpc-Katowice. Nie byłoby to możliwe bez starań lokalnego samorządu, ale również bez remontu linii nr 33 na 12-kilometrowym odcinku między stacją Sierpc a przystankiem Szczutowo, gdzie wymieniono szyny i podkłady. Dzięki czemu pociągi mogą teraz kursować z prędkością do 80 km/h. Przed pracami do 20 km/h. Podróż z Sierpca do Gdyni zajmie teraz 4,5 h. Przypomnimy, że trwają również rozmowy dotyczące dworca kolejowego w Sierpcu. Jest szansa, że przejdzie on w ręce samorządu. PKP wystawiły go bowiem na sprzedaż.

- Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z samorządem dotyczące zbycia nieczynnego budynku dworca kolejowego w Sierpcu na jego rzecz. Przygotowywane są również dokumenty niezbędne do przeprowadzenia transakcji w oparciu o przepisy ustawy o Komercjalizacji i Restrukturyzacji Przedsiębiorstwa Państwowego PKP - wyjaśnia Bartłomiej Sarna z biura prasowego Polskich Kolei Państwowych.

Pierwszy kurs pociągu Intercity „Flisak” z Gdyni powinien pojawić się na stacji w Sierpcu o godz. 13.07. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie razklad.pkp.pl