Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Policjanci utrudnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom

Zdjęcie aktualności Policjanci utrudnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom KPP w Ciechanowie

Jazda pod wpływem alkoholu, przekroczenie dozwolonej prędkości czy kierowanie pojazdem bez uprawnień to tylko nieliczne naruszenia przepisów, na które funkcjonariusze ciechanowskiej komendy zwracają uwagę.

W miejscowości Młock policjanci z PP w Ojrzeniu zauważyli pojazd m-ki Fiat Marea, który korzystał ze świateł drogowych niezgodnie z przepisami. Policjanci podjęli czynności zatrzymania pojazdu do kontroli jednak kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe.

- Podczas jazdy 23-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto pojazd, którym kierował mężczyzna nie posiadał ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Ponadto został zatrzymany i osadzony w KPP Ciechanowie do wyjaśnienia - informuje podkom. Bożena Kuklak z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. 

Motocykliści rozpoczęli już swój sezon. Kilka dni temu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Ojrzeń zatrzymali do kontroli 34-letniego mężczyznę kierującego motocyklem. W trakcie kontroli okazało się że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości, blisko 2,5 promila alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto przewoził motocyklem pasażera.    

Również w tym tygodniu policjanci WRD grupy SPEED w miejscowości Kraszewo zatrzymali do kontroli 23-letnią kierującą pojazdem Toyota, która w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano mandatem karnym.