Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Potwierdzony przypadek koronawirusa u nauczyciela z Płońska

Zdjęcie aktualności Potwierdzony przypadek koronawirusa u nauczyciela z Płońska

 

[AKTUALIZACJA]

 

Zakażenie Covid-19 potwierdzono u nauczyciela prowadzącego zajęcia w dwóch płońskich placówkach oświatowych – Szkole Podstawowej nr 3 oraz Zespole Szkół nr 1.

 

Osoba z potwierdzonym koronawirusem przebywa obecnie w izolacji domowej a płoński sanepid zbierał informacje dotyczące listy osób, z którymi mogła mieć kontakt w ostatnich dniach.

 

- Postępowanie będzie zgodne z tym co było wcześniej ustalone, czyli jeżeli będzie duża liczba uczniów i nauczycieli ze szkoły, którzy mieli kontakt z zakażoną, to przejdą w system hybrydowy. Szkoły zamykać nie będziemy. Wszystko uzależnione będzie od dyrektorów, ale musimy to ustalić, ponieważ jest to bardzo świeża sprawa, która spotkała nas dzisiaj z samego rana. Musimy mieć jeszcze listy osób, wykaz klas itd. - informuje Krzysztof Bielski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku.

 

System hybrydowy oznacza zawieszenie zajęć klasy lub całej szkoły w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzić kształcenie zdalne. W Szkole Podstawowej nr 3 im. S. Wyspiańskiego w Płońsku dyrekcja podjęła decyzję o zdalnych zajęciach dla dwóch oddziałów. Informację przekazał nam Filip Przedpełski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

 

- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku podjęła decyzję o przejściu na 10 dni dwóch klas w tryb nauki zdalnej. Dotyczy to również 4 nauczycieli – podaje rzecznik

 

Uczniowie pozostałych klas uczęszczać będą na lekcje tak jak dotychczas. Poważniej wygląda sytuacja w drugiej placówce, w której pracuje zakażony koronawirusem nauczyciel. W Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku w tryb nauki zdalnej przechodzi aż 7 klas.

 

- Uzyskaliśmy pozytywną opinię w przedmiocie zawieszenia zajęć. Dotyczy to 7 oddziałów w Zespole Szkół nr 1. Są to klasy zarówno technikum, liceum i szkoły branżowej. Łącznie 190 uczniów, którzy mieli kontakt i mają zajęcia z tym nauczycielem. Nadzorem epidemiologicznym zostanie objętych 4 nauczycieli naszego zespołu. Jest to opinia wydana przez w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płońsku oraz starostwem - wyjaśnia Ewa Głuchowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku.

 

Sprawę będziemy monitorować.