Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rewitalizacja w toku. Przebudowa kamienicy Grunwaldzka 1 rozpoczęta

Zdjęcie aktualności Rewitalizacja w toku. Przebudowa kamienicy Grunwaldzka 1 rozpoczęta

 

Rozpoczęły się już prace rozbiórkowe związane z modernizacją kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Płońsku.

 

Przede wszystkim zmieni się przeznaczenie budynku. Lokale mieszkalne zostaną przebudowane i kamienica będzie pełniła funkcję usługową. Mówi Filip Przedpełski, rzecznik Urzędu Miejskiego.

 

- Powstanie w niej Centrum Informacji Turystycznej oraz publiczne toalety miejskie. Planowana modernizacja ma poprawić stan techniczny budynku, a jednocześnie zachować jego historyczną formę, gabaryty i detale – wyjaśnia Przedpełski.

 

Przebudowa obejmuje remont dwukondygnacyjnego budynku z częściowo użytkowym poddaszem. Prace wykonywane są w ramach rewitalizacji płońskiego rynku, na którą umowę podpisano w połowie grudnia. Najniższa kondygnacja kamienicy zajęta będzie przez publiczne toalety i pomieszczenia techniczne obsługujące fontannę, która stanie na Placu 15 Sierpnia.

 

- Informacja Turystyczna zlokalizowana będzie na parterze przebudowanego budynku, natomiast na poddaszu będą pomieszczenia biurowe z zapleczem socjalnym i przestrzenią techniczną - dodaje Filip Przedpełski.

 

Obecnie w kamienicy prowadzone są roboty rozbiórkowe. Równolegle trwają prace po przeciwległej stronie płońskiego rynku. W budynku po byłej aptece ma powstać muzeum historii dwóch narodów współistniejących w przestrzeni jednego miasta przez blisko 500 lat – polskiego i żydowskiego.