Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rolnicy z czterech gmin mają dość koła łowieckiego

Zdjęcie aktualności Rolnicy z czterech gmin mają dość koła łowieckiego

 

W świetlicy wiejskiej w Kondrajcu gm. Sochocin, doszło do spotkania rolników z czterech gmin powiatu płońskiego (gm. Sochocin i Nowe Miasto) i ciechanowskiego (gm. Ojrzeń i Sońsk) z Rafałem Romanowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz burmistrzem Miasta i Gminy Sochocin - Jerzym Ryzińskim. Blisko 40-osobowa grupa po raz kolejny opowiedziała o braku porozumienia z Warszawskim Kołem Myśliwskim nr 2 działającym na tym terenie. Rolnicy podkreślają, że Koło nie wywiązuje się ze swoich zadań, związanych m. in. z odstrzałem dzików a także znacząco zaniża wypłaty odszkodowań za zniszczone plony i uprawy.

powiedzieli naszemu reporterowi rolnicy z gminy Sochocin i Ojrzeń.

Spór i brak porozumienia pomiędzy zwaśnionymi stronami z przerwami trwa od 2014 r. W opinii rolników, Koło przez cały czas pomimo sprzeciwów i skarg nie było pociągane do odpowiedzialności. W marcu tego roku mimo sprzeciwu Rady Miasta i Gminy Sochocin, burmistrz przedłużył Kołu dzierżawę terenu na kolejne 10 lat. Podczas spotkania w Kondrajcu sprawę na ostrzu noża postawił Sekretarz Stanu Rafał Romanowski.

Na spotkaniu ostatecznie zabrakło przedstawicieli koła myśliwskiego. Burmistrz Miasta i Gminy Sochocin zapewnił, że w najbliższym czasie na nadzwyczajnej sesji, złoży wniosek obligujący do wypłacania odszkodowań dla rolników. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, Gmina będzie chciała rozwiązać umowę o dzierżawę terenu.