Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sala gimnastyczna stanie przy podstawówce w Goławinie. Samorząd pozyskał ponad 1,3 mln zł dofinansowania

Zdjęcie aktualności Sala gimnastyczna stanie przy podstawówce w Goławinie. Samorząd pozyskał ponad 1,3 mln zł dofinansowania fot. urząd miasta i gminy w Czerwińsku nad Wisłą

 

Choć trudno w to uwierzyć, to jednak do tej pory uczniowie Szkoły Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Goławinie, w gminie Czerwińsk nad Wisłą, lekcje wychowania fizycznego odbywali na szkolnym korytarzu. Sytuacja ma się niedługo zmienić, bowiem władze miasta i gminy właśnie podpisały umowę na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy placówce.

 

Środki pochodzące z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pozwolą na wybudowanie obiektu z prawdziwego zdarzenia wraz z zapleczem magazynowym. Zgodnie z umową samorząd otrzyma ponad 1 mln 300 tys. zł.

 

- Brak sali gimnastycznej to główny problem i bolączka całej wspólnoty szkolnej. Zaplecze dydaktyczne jest całkiem dobra poza właśnie brakiem możliwości rozwijania się sportowo. Do dyspozycji szkoły jest tylko trawiaste boisko i to też nie najlepsze. Przez tyle lat młodzież szkolna zajęcia sportowe odbywała na wąskim korytarzu, który bezpośrednio sąsiaduje z salami dydaktycznymi. Można sobie tylko wyobrazić jak trudno było funkcjonować i przeprowadzać zajęcia - wyjaśnia Marcin Gortat, burmistrz miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą.

 

Budowa nowej sali i łącznika ma potrwać 2 lata, tak więc z nowego obiektu uczniowie najprawdopodobniej skorzystają dopiero w 2022 roku.

 

- Jesteśmy już na etapie przygotowywania dokumentacji przetargowej. Trwa jej sprawdzanie i będziemy przetarg ogłaszać celem sprawdzenia jak na rynku budowlanym sprawa będzie się miała, bo uzyskanie dofinansowania to tylko jeden element sukcesu, ale „odgwizdać” go dopiero będzie można jeśli sala gimnastyczna i łącznik, w którym przewidziano kilka salek dydaktycznych, pokój dyrektorski i nauczycielski, będą wybudowane - podkreśla Marcin Gortat.

 

Nowa sala gimnastyczna będzie służyła uprawianiu piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa stołowego, gimnastyki czy piłki nożnej. Ministerialne dofinansowanie to jedynie część potrzebnych środków. Samorząd wciąż stara się o pozyskanie dodatkowych funduszy, ale jeśli się to nie uda, pochodzić one będą z budżetu miasta i gminy.