Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Strażackie święto z odznaczeniami

Zdjęcie aktualności Strażackie święto z odznaczeniami

 

To dzień, na który strażacy czekają ze szczególną uwagą. Moment podziękowań, nagród i awansów na wyższe stopnie. Nie mogło ich zabraknąć także podczas tegorocznych powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Podniosła uroczystość wskutek niesprzyjających warunków atmosferycznych, została przeniesiona do komendy strażackiej. Tam miejscowi strażacy, ale również duże grono powiatowych ochotników, usłyszało wiele ciepłych słów m. in. od gen. bryg. Andrzeja Bartkowiaka, Komendanta Głównego PSP, który w swoim przemówieniu powrócił do czasów, gdy sam patrzył na strażackie święto z perspektywy młodszych kolegów.

Strażacka brać z Płońska podczas uroczystości mogła po raz pierwszy pochwalić się nowym ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym, który dopiero co otrzymała. W gronie indywidualnie wyróżnionych znalazł się mł. bryg. Robert Kujawski, który posługę w mundurze pełni od 30 lat.

Nie zapomniano też o druhach-seniorach, którzy w symboliczny sposób nagrodzeni zostali przez ministra Macieja Wąsika, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

 

Wyróżnieni:

Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został st. ogn. Mariusz Kujawski

Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został asp. Jacek Maliszewski

Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczony został mł. bryg. Robert Kujawski

Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczony został asp. Konrad Kiełczykowski

Dyplomem 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej wyróżniony został mł. bryg. Robert Kujawski.