Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Stypendyści starosty nagrodzeni

Zdjęcie aktualności Stypendyści starosty nagrodzeni

 

Podczas środowej sesji Rady Powiatu Płońskiego wręczono stypendia Starosty Płońskiego za najlepsze wyniki maturalne oraz osiągnięcia naukowe i sportowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020.

- Tego typu wyróżnienie w postaci stypendium zawsze jest dodatkową motywacją do dalszej pracy i poprawiania swoich wyników - powiedziała Wiktoria Widulińska stypendystka z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku wyróżnienia podczas sesji.

Stypendyści jednorazowo otrzymają od 500 do 3 tys. zł. Poniżej lista wszystkich wyróżnionych.


Najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego

1. Karolina Ryzińska (I LO)
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Powiecie Płońskim,
- I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku (93,33%).

2. Maciej Majewski (ZS Nr 2)
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego
w Płońsku, - III LO w Płońsku (89,67%).

3. Natalia Radecka (ZS Raciąż)
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu,
- LO im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu (80,33%).

4. Filip Czaicki (ZS Nr 1)
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku,
- Technikum Nr 1 w Płońsku (80%).

II. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych

1. Łukasz Pokorski (ZS Raciąż)
- 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego World of Languages
Expert, 2019.

2. Hubert Bujakowski (ZS Nr 2)
- Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „CONTINUUM 2020” dla uczniów szkół średnich, Płock 2020,
- Finalista XXI Ogólnopolskiego Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Średnich zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, 2020.

3. Oliwia Jakubowska (I LO)
- Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2020.

4. Marta Łazarska (I LO)
- Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2020.

5. Wiktoria Pietrzak (I LO)
- Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2020.

6. Jakub Żuchowski (ZS Nr 2)
- Finalista XXI Ogólnopolskiego Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Średnich zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, 2020.

7. Damian Natkowski (ZS Nr 2)
- Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „CONTINUUM 2020” dla uczniów szkół średnich, Płock 2020.

8. Izabela Antoszewska (ZS Raciąż)
- II miejsce w Ogólnopolskim konkursie literackim dla szkół ponadpodstawowych noszących imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

9. Daria Kamińska (ZS Raciąż)
- III miejsce w Ogólnopolskim konkursie literackim dla szkół ponadpodstawowych noszących imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

III. Wysokie wyniki sportowe

Indywidualne:

1. Aleksandra Zuba (I LO)
- I miejsce w kategorii mace solo senior podczas United Majorettes World Cup,
Brno 2019,
- II miejsce w kategorii seniors solo baton podczas II. International Majorette Championship, Kočevje 2019,
- III miejsce w kategorii solo mace seniors podczas International Championship Grand Prix Majorette – Sport & Twirling, St. Petersburg 2019,
- VII miejsce w kategorii mace senior solo podczas 14. European Championship Majorettes Sport, Crikvenica 2019.

2. Zuzanna Bronowska (I LO)
- II miejsce w biegu na 800 m na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, Toruń 2020.

3. Jakub Małecki (ZS Nr 1)
- V miejsce w biegu na 400 m przez płotki na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, Ciechanów 2020.

4. Wiktoria Widulińska (ZS Nr 2)
- VI miejsce w trójskoku na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, Ciechanów 2020.

5. Marlena Rosa (I LO)
- VIII miejsce w chodzie na 5000 m na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, Ciechanów 2020.

6. Emilia Opałka (I LO)
- I miejsce w kategorii punkt - stop na Mistrzostwach Warmii i Mazur Taekwon-do
w Lidzbarku,
- III miejsce w kategorii techniki specjalne na Mistrzostwach Warmii i Mazur Taekwon-do
w Lidzbarku,
- powołana do Kadry Narodowej „A” Polskiej Federacji Taekwon-do na sezon 2019/2020.