Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Świąteczne oświetlenie w centrum Raciąża

Zdjęcie aktualności Świąteczne oświetlenie w centrum Raciąża

 

Do świąt Bożego Narodzenia zostały trzy tygodnie. W centrum Raciąża można już poczuć atmosferę nadchodzących świąt dzięki świątecznemu oświetleniu, które pojawiło się na rondzie i w parku przy Urzędzie Miejskim. Możemy oglądać m.in. fontannę świetlną.

 

Oświetlenie jest dużo skromniejsze niż w innych miastach. Odświeżono i naprawiono m.in. fontannę na rondzie w centrum miasta.

- Zbliżają się święta Bożego Narodzenia w związku z tym od jakiegoś czasu przygotowywaliśmy się do nich. Z ubiegłych lat oświetlenie, które już było, było częściowo zużyte, pouszkadzane, naprawiliśmy je, m.in. fontannę świetlną, która stanęła w centrum miasta na rondzie. Teraz wygląda, jakby była nowa, a tak naprawdę jest odświeżona. Kupiliśmy też nowe oświetlenie, które zostało zawieszone na drzewkach przy parku miejskim. Oświetlenie w porównaniu z innymi miastami jest skromne, ale jesteśmy z niego zadowoleni - mówi Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

W tym roku, pierwszy raz od 7 lat, ze względu na panującą sytuację epidemiczną nie odbędzie się tradycyjna Wigilia Miejska.

- W tym roku rezygnujemy z organizowania Wigilii Miejskiej. To jest pierwszy raz od kilku lat, kiedy tej wigilii nie będzie, ale ze względu na dobro wszystkich mieszkańców nie chcemy powodować,żeby się gromadzić  w centrum miasta, raczej zachowujmy dystans i dbajmy o siebie - podkreśla Mariusz Godlewski.

Przypomnijmy, że Wigilia Miejska była corocznym wydarzeniem plenerowym organizowanym zwykle w połowie grudnia przez miasto Raciąż, gminę Raciąż i Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, i połączone było z kiermaszem Bożonarodzeniowym.