Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Szef MON Mariusz Błaszczak przyjedzie do Ciechanowa. Z jego udziałem odbędzie się wojskowy piknik 'Nowoczesne wojsko. Bezpieczna Ojczyzna'

Zdjęcie aktualności Szef MON Mariusz Błaszczak przyjedzie do Ciechanowa. Z jego udziałem odbędzie się wojskowy piknik  'Nowoczesne wojsko. Bezpieczna Ojczyzna' Ciechanów, podobnie, jak Tomasz Maz. znalazł się na mapie polskich miejscowości, w których odbywają się wojskowe pikniki z inicjatywy MON pod hasłem „Nowoczesne wojsko. Bezpieczna Ojczyzna". | fot. MON

 

Ciechanów znalazł się na mapie polskich miejscowości, w których odbywają się wojskowe pikniki z inicjatywy MON pod hasłem „Nowoczesne wojsko. Bezpieczna Ojczyzna".

Chodzi o pokazywanie miejsc, do których już niedługo trafi nowoczesny sprzęt wojskowy, w których są organizowane nowe jednostki wojskowe, a często są odtwarzane.

Wicepremier Mariusz Błaszczak będzie gościem specjalnym wydarzenia, które odbędzie się w tę sobotę (8 października).

Spotkanie jest okazją do promocji o służby w Wojsku Polskim. Zawodowi żołnierze i ochotnicy będą zachęcać do założenia wojskowego munduru.

Wśród atrakcji pokazy sprzętu wojskowego m.in. czołgu LEOPARD, zestawów rakietowych, wyrzutni, kołowych transporterów i wiele innego sprzętu. Wystąpi żołnierski zespół "Przasnyscy Orelowcy". Będą medaliści z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego,a do  tego pokazy samoobrony i pyszna wojskowa grochówka.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 11.00-16.00 na placu przy MOSiR przy ul. 17 Stycznia w Ciechanowie. Podobne pikniki odbyły się już m.in. w Tomaszowie Maz. i Kolnie.