Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Terytorialsi połączą na święta!

Zdjęcie aktualności Terytorialsi połączą na święta! zbiory 5 MBOT

 

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w okresie przedświątecznym od 21 do 24 grudnia zorganizują wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych oraz kombatantami, a ich rodzinami i bliskimi.

- Jest to projekt "Łączymy na święta" zorganizowany przez Wojsko Polskie. Odpowiada on na potrzeby seniorów, którzy z powodu choroby lub izolacji mają obecnie ograniczony kontakt z rodziną i bliskimi. Wsparciem wojska w ramach tego projektu zostaną objęte osoby starsze, które przebywają w szpitalach, w tym na oddziałach covidowych, onkologicznych oraz w domach pomocy społecznej, a także kombatanci. Dzięki wsparciu naszych żołnierzy będą mogli oni spotkać się z najbliższymi poprzez videopołączenie - mówi Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialne. 

Wsparcie w ramach akcji „Łączymy na święta” można również zamówić osobiście, przez kontakt z numerem infolinii 800-100-115. To już kolejny projekt Wojska Polskiego skierowany do osób samotnych oddalonych od bliskich.