Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Umowa podpisana. Czas na renowacje targowiska

Zdjęcie aktualności Umowa podpisana. Czas na renowacje targowiska Fot. UM Płońsk

Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i skarbnik Janina Lusawa podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie umowę na dofinansowanie małego targowiska przy ul. Pułtuskiej.  Po jej zakończeniu mały targ nabierze zupełnie nowego blasku. Wyburzone zostaną stare pawilony handlowe. W ich miejsce pojawi się 6 nowych wyposażonych w urządzenia sanitarnohigieniczne. Targowisko będzie oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej oraz wyposażone w kanalizację deszczową.

- Nie zabraknie nowych stoisk handlowych, a także ogólnodostępnego sanitariatu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na specjalnie wydzielonej powierzchni będzie odbywała się sprzedaż ekologicznych produktów rolno-spożywczych – informuje Filip Przedpełski, rzecznik płońskiego Ratusza.

Nowa nazwa targowiska to „Mój rynek”. Przed wejściem na miejsce handlu pojawi się unijne logo produkcji ekologicznej. Planowana wartość projektu wyniesie blisko 2 mln zł. Zadanie ma zostać zakończone w 2021 r.