Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W Baboszewie kobieta żywcem zakopała 4 szczeniaki. Uratowała je 11-letnia dziewczynka

Zdjęcie aktualności W Baboszewie kobieta żywcem zakopała 4 szczeniaki. Uratowała je 11-letnia dziewczynka Fot. Szczeniaki uratowane w Baboszewie | Fundacja dla Zwierząt Judyta

 

Mieszkanka Baboszewa w poniedziałkowe przedpołudnie (4 lipca), zakopała na własnej posesji cztery narodzone kilka godzin wcześniej szczeniaki. Zwierzęta cierpiąc, w fatalnych warunkach znajdowały się przez kilka godzin. Psy na pewno by zginęły, gdyby nie bohaterska postawa zaledwie 11-letniej Julki, który słysząc głośny skowyt suczki i samych szczeniaków postanowiła straszliwą informację przekazać swojemu tacie.

 powiedziała Radiu Płońsk Julka.

66-letnia mieszkanka Baboszewa została zatrzymana. Usłyszała zarzut usiłowania zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. W międzyczasie na miejscu pojawiła się Gabriela Brzezińska, jedna z lokalnych wolontariuszek działających na rzecz pomocy zwierzętom w stowarzyszeniu SOS Zwierz. Jej szybka interwencja pomogła bezbronnym pieskom.

 opisuje sytuację Gabriela Brzezińska.

Inna z wolontariuszek Martyna Skrzyńska działając logistycznie i wykonując dziesiątki telefonów w krótkim czasie znalazła dla czworonogów bezpieczne schronienie. W drodze do Fundacji dla Zwierząt "Judyta" w Sochaczewie, urodził się jeszcze jeden piesek. Fundacja postanowiła, że szczeniaka nazwie Julka, na część bohaterskiej dziewczynki z Baboszewa. Suczka i jej maluchy czują się dobrze.