Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W Płońsku pomoc mogą otrzymać uzależnieni od internetu, gier komputerowych czy seksu

Zdjęcie aktualności W Płońsku pomoc mogą otrzymać uzależnieni od internetu, gier komputerowych czy seksu

 

Dwa lata temu Punkt Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Płońsku opublikował badania prowadzone przez Krajowy Ośrodek Kształcenia Administracji, dotyczące spożycia alkoholu m.in. przez mieszkańców Płońska. Wynikało z nich, że co piąty dorosły płońszczanin, pije alkohol codziennie lub kilka razy w tygodniu. Czy sytuacja od tego momentu znacząco się zmieniła? We wspomnianym wyżej Punkcie cały czas prowadzone są konsultacje z osobami, które zgłaszają tę formę uzależniania. Okazuje się, że w roku 2021, było ich jeszcze więcej niż w roku poprzedzającym

 powiedziała Elwira Konopka, kierownik Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Płońsku.

Oczywiście problemy natury alkoholowej to nie jedyne z jakimi mierzą się płońszczanie. Coraz częściej uzależnieniem staje się: internet, gry komputerowe, korzystanie z telefonu a nawet seks. Od kwietnia pomoc udzielana się również osobom, które czują, że nie radzą sobie z tego rodzaju problemami.

 dodaje Elwira Konopka.

Przypomnijmy, że Punkt Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Płońsku jest otwarty od poniedziałku do piątku przy ul. św. Maksymiliana Kolbego 9 od 8:00 do 16:00.