Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Weekend seniora z kulturą" czyli darmowe zwiedzanie zamku i muzeum w Ciechanowie

Zdjęcie aktualności

 

Zbliża się "Weekend seniora z kulturą", który organizuje Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. 1 i 2 października w godzinach 8:00-16:00 zapraszamy na kolejną edycję akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

W tych dniach na seniorów czeka bezpłatne zwiedzanie: ekspozycji przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie, Zamku Książąt Mazowieckich oraz kompleksu dworkowo-parkowego z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.
Wystawy stałe w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej to: "Utracony świat. Ślady rodzin żydowskich w Ciechanowie do roku 1942r.", "Dawne rzemiosło wsi mazowieckiej w miniaturze" i "Rzeźba ludowa w drewnie".
Wystawy czasowe to "Obrazy z domów naszych przodków" czy poświęcona "11 Pułkowi Ułanów Legionowych im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza w 100. rocznicę przybycia do Ciechanowa". Na zamku można zobaczyć wystawę:"Księstwo Mazowieckie 1200 – 1526 intrygi, trucizny i smok, czyli 300 lat niezależnego Mazowsza", a oprócz tego "Fakty i mity ciechanowskiego zamku". Natomiast w kompleksie dworkowo-parkowym z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie można zwiedzić willę Krzewnię - dom Aleksandra Świętochowskiego; Dwór Aleksandry Bąkowskiej – wnętrza szlacheckie, czeka też do obejrzenia galeria portretów. Na terenie znajduje się także Centrum Kultury Drobnoszlacheckiej, zabudowania gospodarcze z ekspozycją maszyn rolniczych.