Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Większe kieszonkowe dla wychowanków Domu Dziecka

Zdjęcie aktualności Większe kieszonkowe dla wychowanków Domu Dziecka

Zarząd Powiatu Płońskiego na posiedzeniu w dniu 1 czerwca podjął decyzję o podwyżce kieszonkowego dla podopiecznych powiatowego Domu Dziecka.

- W przededniu Dnia Dziecka zastanawiałam się co dać w prezencie dzieciom, które mieszkają w naszej powiatowej placówce. Bodajże w niedzielę wpadłam na pomysł, którym podzieliłam się panią dyrektor, że może warto byłoby zwiększyć pieniądze w ramach kieszonkowego by spełnić marzenia i pragnienia dzieci dysponujących swoimi pieniędzmi. Wielokrotnie słyszałam od nastolatków, że chciałyby mieć pieniądze na to co jest ponad ten standard, który zapewnia im Dom Dziecka czyli na kosmetyki, gadżety czy ubrania o których marzą a mają je ich rówieśnicy. Zarząd podjął decyzje w tej sprawie jednogłośnie – powiedziała Elżbieta Wiśniewska, starosta powiatu płońskiego.

Dzieci z podstawówki będą otrzymywać 100 zł miesięcznie, a młodzież ze szkół ponadpodstawowych 200 zł. Dotychczasowe kieszonkowe wynosiło 80 zł dla dzieci od 5 do 9 lat, 90 zł od 9 do 13 lat i 100 zł dla 13-latków i starszych.

- Kieszonkowe czy też drobne wydatki jak to nazywamy, ma dla Nas wychowawców bardzo ważny aspekt, który pozwala uczyć dzieci dysponowania własnym budżetem. To pierwszy krok ekonomii niezbędnej do funkcjonowania w życiu codziennym. Dzieci na początku nie zrozumiały pani Starosty, bo wydawało im się, że to tylko prezent z okazji Dnia Dziecka a dopiero później rozmowy z nami i informacja, że to środki comiesięczne wywołały u nich bardzo dużo radości – stwierdziła Urszula Drzewaszewska, dyrektor Domu Dziecka w Płońsku.

Większe kieszonkowe otrzyma 43 wychowanków płońskiej placówki.