Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wielkie otwarcie Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki pod Ciechanowem. Nowe wodne atrakcje na mapie powiatu

Zdjęcie aktualności Wielkie otwarcie Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki pod Ciechanowem. Nowe wodne atrakcje na mapie powiatu

 

Rodzinny piknik zorganizowany w związku z oficjalnym otwarciem Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w podciechanowskiej Gołotczyźnie przechodzi do historii. Frekwencja dopisała. Społeczność lokalna na długo zapamięta sobotnie wydarzenie. Koncerty gwiazd, animacje dla najmłodszych, stoiska gastronomiczne i przede wszystkim możliwość zwiedzania nowego parku, który powstał w sąsiedztwie muzealnego kompleksu. Na ponad 5 ha oprócz tężni solankowej, pierwszej w powiecie powstał wodny plac zabaw dla dzieci z śrubami Archimedesa i młynami, do tego boiska do gry w popularne boule. W parkowej przestrzeni znalazły się pomosty, ławeczki oraz leżaki. Na otwarciu była nasza dziennikarka Kasia Żerdziewska.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał na budowę parku 4 mln zł, drugie tyle dołożyło Starostwo Powiatowe w Ciechanowie - główny inwestor. W ramach środków została wybudowana również ścieżka rowerowa z Ciechanowa do Gołotczyzny. Podczas oficjalnego otwarcia parku wystąpił Liber i Bajm.