Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Od pieczarkarni do samorządu. Mija ćwierć wieku Andrzeja Pietrasika w roli burmistrza

Zdjęcie aktualności Od pieczarkarni do samorządu. Mija ćwierć wieku Andrzeja Pietrasika w roli burmistrza

 

Andrzej Pietrasik w symboliczny sposób świętował dziś 25-lecie łącznej pracy na stanowisku burmistrza Płońska. W urzędzie miejskim odebrał kwiaty i życzenia od pracowników ratusza.

- Wszystko zaczęło się od moich sympatii do zajmowania się sprawami publicznymi. Zanim zacząłem pracę w samorządzie na gospodarstwie przepisanym przez teściów pobudowałem pieczarkarnię i prowadziłem ten biznes przez kilka lat. Kiedy wiadomo już było, że powołana została uchwała o samorządzie terytorialnym zostałem zgłoszony przez środowisko związane z Klubem Inteligencji Katolickiej do kandydowania na Radnego Rady Miejskiej. Co ciekawe w tych wyborach wygrałem zaledwie czterema głosami w swoim okręgu z Jerzym Pawłowskim, byłmy dyrektorem szpitala oraz znanym i cenionym Płońszczaninem - powiedział Andrzej Pietrasik, który w 1990 r. został radnym.

Już dwa lata później Rada Miejska wybrała go na burmistrza. Następnie, gdy na jedną kadencję przestał pełnić funkcję burmistrza w latach 1998-2002 został wybrany radnym powiatowym I kadencji. Od 2002 roku jest burmistrzem Płońska wybieranym przez mieszkańców w głosowaniu powszechnym.

- Pierwsza kadencja była czasem entuzjazmu, kiedy wszyscy chcieli zmieniać Polskę a dla nas Polską był Płońsk. Całe miasto przez tych 25 lat, kiedy miałem możliwość pełnić funkcję burmistrza zmienił się w każdej dziedzinie. Dla mnie jak i moich współpracowników Płońsk był zawsze najważniejszy. Dziękuję Płońszczanom jeszcze raz za zaufanie, którym darzyli mnie w kolejnych wyborach. Mam wiele wspaniałych wspomnień w czasie 25 lat pracy w roli burmistrza, które przykrywają te smutne i trudne, choć największą cenę za pracę dla dobra samorządu, zapłaciła moja rodzina. Bliskim dziękuję najbardziej, bo zawsze byli dla mnie największym wsparciem - przyznaje Andrzej Pietrasik.

Przypomnijmy, że burmistrz jest również skarbnikiem Związku Miast Polskich i członkiem Zespołu ds. Systemu Finansów Publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.