Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zderzenie osobówki z łosiem. Kierowca trafił do szpitala

Zdjęcie aktualności Zderzenie osobówki z łosiem. Kierowca trafił do szpitala fot. KPP w Płońsku

 

Policjanci znów apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych. W ostatnim czasie na terenie pow. płońskiego doszło do kolejnego groźnego zdarzenia z udziałem łosia. 40-letni kierowca audi z poważnymi obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

 

W miniony weekend na drodze wojewódzkiej nr 570, na wysokości miejscowości Srebrna (gm. Naruszewo) doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Z relacji uczestników zdarzenia wynika, że zwierzę nagle wybiegło z lasu, wprost pod osobowe audi jadące od strony Czerwińska nad Wisłą w kierunku Naruszewa.

 

- Kierujący osobówką 40-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, po uderzeniu w łosia, stracił panowanie nad autem. Pojazd wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca doznał obrażeń głowy, w tym złamań kości czaszki. Został zabrany karetka pogotowia do szpitala. Pasażerom pojazdu: kobiecie i dwójce dzieci nic się nie stało – przekazuje nam kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

 

Tylko od początku roku na drogach powiatu płońskiego doszło już do 40 kolizji z dziką zwierzyną. Z tego powodu odnotowano też 2 wypadki drogowe, z czego jeden, w miejscowości Niepiekła zakończył się tragicznie dla 33-letniego pasażera pojazdu, któy zmarł na miejscu.