piątek, 10 maja 2024 18:54

Sona głodna jak Michael Jordan. Rundę zaczyna od wygranej

Sona Nowe Miasto w dobrym stylu wróciła po przerwie zimowej do rozgrywek ligowych. W zaległym spotkaniu z GKS Strzegowo w lidze okręgowej pewnie wygrała 3:1. Już od pierwszych minut gry widać było dużą mobilizację w szeregach gospodarzy. Sporo zagrań na jeden kontakt powodowało, że obrona gości była zaskakiwana raz za razem. Strzelanie rozpoczął Jan Kunisz, który stwarzał problemy stoperom rywali w każdej możliwej okazji. Zaledwie po 5 minutach był już remis, gdy niefrasobliwie zachowała się obrona i bramkarz Sony. Przerwa jednak lepiej wpłynęła na miejscowych. Gol Bartosza Kaczora i przepiękne trafienie Łukasza Młudzikowskiego zapewniły bezpieczne prowadzenie. Goście nie zdobyli nawet kontaktowego gola z rzutu karnego, a dzięki kapitalnej paradzie Sebastiana Nowińskiego wynik już się nie zmienił. Po meczu nie brakowało powodów do radości a nawet porównań do Michaela Jordana.

ocenił Norbert Decyk, pomocnik Sony.

Ekipa z Nowego Miasta w tabeli zajmuje 3 miejsce. W następnej kolejce zagra u siebie z Ostrovią Ostrów Mazowiecką.