Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

10-latek pogryziony przez psa. Zaświadczenie o szczepieniu? Brak

Zdjęcie aktualności 10-latek pogryziony przez psa. Zaświadczenie o szczepieniu? Brak

 

Wczoraj [28 czerwca] w Nowych Wrońskach (gm. Załuski) 10-letni chłopiec został zaatakowany i pogryziony przez psa. Apelujemy do właścicieli psów o ich właściwe trzymanie i przypominamy, że prawo nakłada na nich obowiązek szczepienia tych czworonogów przeciwko wściekliźnie.

 

Policjanci z posterunku policji w Załuskach interweniowali wczoraj około godz. 11:00 w miejscowości Nowe Wrońska w związku ze zgłoszeniem o pogryzieniu dziecka przez agresywnego psa. Jak ustalili, idącą drogą 22-latkę oraz 10-letniego chłopca zaatakował owczarek niemiecki.

 

- Zwierzę przewróciło chłopca na ziemię i rozszarpało mu ucho. Kobiecie, przy pomocy torebki, skutecznie udało się odgonić czworonoga. Okazało się, że pies pod nieobecność właścicieli, przeskoczył nad ogrodzeniem boksu wydzielonego na jednej z posesji i biegał sobie po drodze. Właściciel poproszony przez funkcjonariuszy o okazanie zaświadczenia o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie oświadczył, że pies na pewno jest szczepiony ale on nie pamięta daty tego szczepienia, ani nie posiada stosowanego zaświadczenia – relacjonuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

 

Płońscy policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające