Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

11 listopada w Ciechanowie: Parada Niepodległości i Polonez dla Niepodległej

Zdjęcie aktualności 11 listopada w Ciechanowie: Parada Niepodległości i Polonez dla Niepodległej

 

Obchody Święta Niepodległości po raz kolejny zorganizował samorząd miejski i powiatowy. Świętowanie 11 listopada rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny, następnie na placu Piłsudskiego podczas miejskich uroczystości patriotycznych mogliśmy wysłuchać przemówienia prezydenta Ciechanowa, Krzysztofa Kosińskiego.

Prezydent Ciechanowa nawiązywał także do dzisiejszych postaw patriotycznych oraz kryzysu energetycznego. 
Przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarnych, związków kombatanckich, instytucji, stowarzyszeń, placówek edukacyjnych i mieszkańców złożyli kwiaty przy pomniku marszałka Piłsudskiego. Następnie z placu wyruszyła Parada Niepodległości, w której udział wzięli motocykliści, rowerzyści, biegacze i miłośnicy nordic walking.
Najmłodsi mogli wziąć udział w „Lekcji Niepodległości” przygotowanej przez mieszczącą się w Krzywej Hali Miejską Bibliotekę Publiczną. Na zakończenie obchodów czekała ciepła grochówka.

Tradycyjnie na rodzinne świętowanie 11 listopada tańcem i śpiewem, mieszkańców zaprosiło Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. Po raz drugi Ludowy Zespół Artystyczny Ciechanów zaprosił do najstarszego tańca narodowego. Chętni mogli zatańczyć poloneza. Taneczny korowód wyruszył spod starostwa, a zatrzymał się przy Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki, gdzie odbył się patriotyczny koncert i wspólne śpiewanie.

Relacje z obu wydarzeń znaleźć można w naszych mediach społecznościowych.