Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

16-letni płońszczanin Mistrzem Polski! Szymon Kaniewski najlepszy w trójboju siłowym

Zdjęcie aktualności 16-letni płońszczanin Mistrzem Polski! Szymon Kaniewski najlepszy w trójboju siłowym Szymon Kaniewski z trenerem

Mamy Mistrza Polski! 16-letni płońszczanin Szymon Kaniewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza nie pozostawił złudzeń, że jest najlepszy w kraju w trójboju siłowym, w czasie zawodów przeprowadzonych dzisiaj (4 września) w Skierniewicach.

 

- Jestem bardzo dumny i liczę na to, że sukcesy będą o wiele częściej. Następna kategoria, która mnie czeka to mistrzostwa do lat 18 i mam nadzieję, że w niej również odniosę sukcesy - przyznał w rozmowie z Radiem Płońsk Szymon Kaniewski.

 

Trójbój siłowy składa się z trzech części: przysiadu, wyciskania leżąc oraz martwego ciągu. Nie chodzi tu o jak największą liczbę powtórzeń, ale o jak największy ciężar podniesiony w czasie próby. Dla 16-latka przygoda z trójbojem siłowym rozpoczyna się już na poważnie, co sam przyznaje.

 

- Na takim poziomie jest to już dość angażujące, trzeba się do tego przykładać, a nie robić zwykłe treningi – dodaje płońszczanin.

 

Szymon Kaniewski trenuje na co dzień pod okiem Kamila Jaroty, a mistrzowski medal zdobył w kategorii wagowej do 120 kg.