Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

18 wypadków, 5 ofiar śmiertelnych, 545 interwencji strażaków - majowy weekend w liczbach

Zdjęcie aktualności 18 wypadków, 5 ofiar śmiertelnych, 545 interwencji strażaków - majowy weekend w liczbach

545 interwencje mazowieckich strażaków dotyczące m.in. pożarów oraz miejscowych zagrożeń, a także 18 wypadków, w których zginęło 5 osób. Tak w liczbach przedstawia się majowy weekend na terenie województwa.

545 razy interweniowali mazowieccy strażacy w czasie tegorocznej majówki, w tym przy 131 pożarach, 363 miejscowych zagrożeniach oraz 51 fałszywych alarmach.

Cieszy niewielka liczba pożarów traw oraz lasów, których odnotowano zaledwie 32 – informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Duży wpływ na sytuację pożarową miały warunki pogodowe. W piątek 1 maja spadł upragniony dla wielu deszcz, co przełożyło się na spadek zagrożenia pożarowego w lasach. Najwięcej interwencji odnotowano w Warszawie, natomiast na terenie powiatu płońskiego strażacy wyjeżdżali 8-krotnie.

Zmieniające się w ostatnich dniach zasady dotyczące możliwości przemieszczania się i wydłużony weekend majowy miały wpływ na wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na mazowieckich drogach. Niestety od 30 kwietnia do 3 maja doszło na nich do 18 wypadków, w których zginęło 5 osób a 18 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 67 pijanych kierowców.