Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

20 zdarzeń na drogach, w tym 1 wypadek, w którym poszkodowana została piesza. Działania "Znicz" w pow. ciechanowskim

Zdjęcie aktualności 20 zdarzeń na drogach, w tym 1 wypadek, w którym poszkodowana została piesza. Działania


Przez ostatnie dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

- W ramach prowadzonych działań, które były prowadzone od piątku 29 października każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. W trakcie przedłużonego weekendu, na ciechanowskich drogach doszło do 20 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku drogowego, w którym ranna została piesza. Ciechanowscy policjanci zatrzymali 6 kierowców pojazdów mechanicznych, którzy wsiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości - informuje kom. Jolanta Bym, rzeczniczka KPP w Ciechanowie.

Ruch w okolicy cmentarzy był umiarkowany, największe jego natężenie przypadło oczywiście w dzień Wszystkich Świętych, dało się jednak zauważyć, że wizyty na grobach zostały rozłożone na kilka dni, co przełożyło się na porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dniu 1 listopada.

Policja dziękuje zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.